Przejdź do treści

Działalność dydaktyczna

  1. Kształcenie studentów farmacji z zakresu botaniki i farmakognozji (znajomość roślin i surowców leczniczych).
  2. Udostępnianie Ogrodu studentom innych uczelni Trójmiasta.
  3. Wykonywanie prac magisterskich przez studentów Wydziału Farmaceutycznego GUMed.

Działalność dydaktyczna ogrodu wyraża się między innymi poprzez właściwe prowadzenie kolekcji roślin, które stanowią ważną pomoc w nauczaniu botaniki i farmakognozji studentów farmacji, a także innych uczelni. Od 1972 roku w Ogrodzie są wykonywane przez studentów V roku Wydziału Farmaceutycznego prace dyplomowe. Do 2002 roku wykonano także 43 prace pod kierunkiem kierownika Katedry Farmakognozji.

Działalność popularyzatorska

Szerzenie i popularyzacja wiedzy o uprawie i znaczeniu roślin leczniczych, użytkowych i ozdobnych oraz o ich uprawie poprzez udostępnianie Ogrodu do zwiedzania różnym grupom i osobom zainteresowanym.
  1. Oddziaływanie Ogrodu Roślin Leczniczych, jako dużego, zorganizowanego elementu zieleni na środowisko miejskie i jego mieszkańców, także w zakresie doznań estetycznych i rekreacji.

Działalność społeczna Ogrodu polega, m. in., na udostępnieniu zwiedzającym kolekcji Ogrodu, a także oprowadzaniu i udzielaniu informacji i wyjaśnień.

Przy ORL od 1992 roku działa aktywnie Stowarzyszenie Przyjaciół Ogrodu Roślin Leczniczych GUMed. Stowarzyszenie to, zrzeszające członków zwyczajnych i wspierających, wspomaga w miarę możliwości działalność Ogrodu.