www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA arrow DZIAŁALNOŚĆ arrow DZIAŁALNOŚĆ POPULARYZATORSKA
poniedziałek, 08 sierpnia 2022
 
 
Menu główne
STRONA GŁÓWNA
AKTUALNOŚCI
INFORMACJE
DZIAŁALNOŚĆ
KOLEKCJE
HISTORIA
ZWIEDZANIE
INDEX SEMINUM
GALERIA ZDJEĆ
PROJEKTY I SPONSORZY
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 33
Odnośniki: 0
odwiedzających: 333007
DZIAŁALNOŚĆ POPULARYZATORSKA Drukuj E-mail
  1. Szerzenie i popularyzacja wiedzy o uprawie i znaczeniu roślin leczniczych, użytkowych i ozdobnych poprzez udostępnianie Ogrodu do zwiedzania różnym grupom i osobom zainteresowanym.
  2. Oddziaływanie Ogrodu Roślin Leczniczych, jako dużego, zorganizowanego składnika zieleni na środowisko miejskie i jego mieszkańców, także w zakresie doznań estetycznych i rekreacji.
Działalność społeczna Ogrodu polega, m. in., na udostępnieniu zwiedzającym kolekcji Ogrodu, a także oprowadzaniu i udzielaniu informacji i wyjaśnień.
Przy ORL od 1992 roku działa aktywnie Stowarzyszenie Przyjaciół Ogrodu Roślin Leczniczych AMG. Stowarzyszenie to, zrzeszające członków zwyczajnych i wspierających, wspomaga w miarę możliwości działalność Ogrodu.

LITERATURA: Cisowski W., Zielińska-Stasiek M., Zarembska J., Wilk S. 2002. Ogród Roślin Leczniczych Katedry i Zakładu Farmakognozji Akademii Medycznej w Gdańsku. Rozdział w książce pod red. Łukasiewicza A. i Puchalskiego J. Ogrody Botaniczne w Polsce. Warszawa. Wydawnictwo: Agencja Reklamowo-Wydawnicza Arkadiusz Grzegorczyk i Fundacja Homo et Planta, Warszawa.

 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!